Kamenictví Morávek - Veselí nad Moravou

Kamenictví Morávek

Tomáš Morávek
Zpracování a prodej kamene

Slogan

Kontakty

Tomáš Morávek – zpracování a prodej kamene
Moravní 571
698 01 Veselí nad Moravou


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: z důvodu EXTRÉMNÍ vytíženosti VOLEJTE před tím, něž se k nám vydáte, aby se Vám mohl někdo věnovat.


Po 17:00hod pouze dohodnutí zákaznící

(nejsem robot)

den od do
Pondělí 6:00 17:00
Úterý 6:00 17:00
Středa 6:00 17:00
Čtvrtek 6:00 17:00
Pátek 6:00 17:00
Sobota zavřeno  zavřeno
Neděle zavřeno  zavřeno

 

GPS Loc: 48°57’23.979″N, 17°22’51.819″E
Tel./záz: +420 518 323 841
Mobil: +420 604 375 868
E-mail: levnepomniky@atlas.cz
Web: www.levnepomniky.cz, www.levnekamenictvi.cz

Zaměřujeme se na Veselí nad Moravou, Velká nad Veličkou, Bzenec, Domanín, Moravský Písek, Javorník, Hroznová Lhota, Kozojídky, Zarazice, Uherský Ostroh a všechny okolní obce a města.


Jsme připraveni pro Vás vyrobit jak levné pomníky, tak i luxusní pomníky podle Vašich představ.
Kamenictví Morávek = nejlepší ceny na pomníky (hroby, náhrobky) zpracování kamene a hřbitovní doplňky.

Tvrdý jako žula

Co je to žula?

Žula je důstojný a tradiční materiál trvalé krásy a hodnoty, lidstvem od nepaměti používaného jako stavební i dekorační materiál. Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, vzniklá krystalizací magmatu. Hlavními horninotvornými minerály jsou draselné živce, plagioklas a křemen, slídy (biotit, muskovit), z tmavých minerálů také amfibol a pyroxen. Žula je nejčastěji zbarvena v odstínech šedlé a modrošedé barvy, i když známé jsou například i červené. V kamenické praxi jsou jako žuly často označovány také různé metamorfované horniny (např. ruly, migmatity atd.), jejichž mineralogické složení je podobné žulám, avšak liší se hlavně svou genezí a texturou. Tyto horniny přinášejí do barevně poměrně monotónního světa žul nevídanou barevnou pestrost. Nádherné barvy, jejich mnohdy neuvěřitelné vzájemné kombinace a prokreslení zaručují, že si každý zákazník najde materiál dle svých potřeb a vkusu. Díky svým velmi dobrým fyzikálně mechanickým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu je praktické užití žuly skutečně mnohostranné. Žula se používá jako vynikající stavební materiál – žulové dlažby venkovní i vnitřní, obklady, schodiště, parapety, zavěšené odvětrané fasády, ale také jako surovina pro ušlechtilou kamenickou výrobu – kuchyňské pracovní desky, hřbitovní doplňky, obklady krbů, pomníky, hroby, náhrobky i jako dekorační kámen do interiérů a zahradŽula zvětrává jen velmi pomalu. Teprve až v průběhu x tisíciletí dokáže případně mráz a horko, voda a led narušit pevnost těchto hornin – to znamená prakticky neomezenou životnost.