Kamenictví Morávek - Veselí nad Moravou

Kamenictví Morávek

Tomáš Morávek
Zpracování a prodej kamene

Slogan

Dvojhroby

Jsme odborníci na výrobu a realizaci dvojhrobů. Dvojhrob je pohřební místo, kde jsou umístěny dvě rakve vedle sebe. V našem kamenictví se zaměřujeme na vytváření esteticky krásných, funkčních a trvanlivých dvojhrobů.

Nabízíme široký výběr designů, stylů a materiálů, abyste si mohli vybrat dvojhrob, který odpovídá vašim preferencím a představám. Naše profesionální týmy kameníků využívají kvalitní přírodní kameny a moderní technologie, aby každý dvojhrob byl pečlivě zpracován a přesně vyhovoval vašim požadavkům.

Věříme, že naše zkušenosti a kvalitní práce vám poskytnou důstojné a trvalé pohřební místo pro vaše blízké. Jsme tu, abychom vám pomohli v těžkých chvílích ztráty a zajistili, že poslední odpočinek bude vyjádřen s úctou a respektem.

Pokud máte zájem o dvojhrob nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme konzultaci a pomůžeme vám při výběru ideálního dvojhrobu pro vaše potřeby.

Kamenictví Morávek – Vaše spolehlivá volba pro dvojhroby.

Zpět na seznam

Tvrdý jako žula

Co je to žula?

Žula je důstojný a tradiční materiál trvalé krásy a hodnoty, lidstvem od nepaměti používaného jako stavební i dekorační materiál. Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, vzniklá krystalizací magmatu. Hlavními horninotvornými minerály jsou draselné živce, plagioklas a křemen, slídy (biotit, muskovit), z tmavých minerálů také amfibol a pyroxen. Žula je nejčastěji zbarvena v odstínech šedlé a modrošedé barvy, i když známé jsou například i červené. V kamenické praxi jsou jako žuly často označovány také různé metamorfované horniny (např. ruly, migmatity atd.), jejichž mineralogické složení je podobné žulám, avšak liší se hlavně svou genezí a texturou. Tyto horniny přinášejí do barevně poměrně monotónního světa žul nevídanou barevnou pestrost. Nádherné barvy, jejich mnohdy neuvěřitelné vzájemné kombinace a prokreslení zaručují, že si každý zákazník najde materiál dle svých potřeb a vkusu. Díky svým velmi dobrým fyzikálně mechanickým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu je praktické užití žuly skutečně mnohostranné. Žula se používá jako vynikající stavební materiál – žulové dlažby venkovní i vnitřní, obklady, schodiště, parapety, zavěšené odvětrané fasády, ale také jako surovina pro ušlechtilou kamenickou výrobu – kuchyňské pracovní desky, hřbitovní doplňky, obklady krbů, pomníky, hroby, náhrobky i jako dekorační kámen do interiérů a zahradŽula zvětrává jen velmi pomalu. Teprve až v průběhu x tisíciletí dokáže případně mráz a horko, voda a led narušit pevnost těchto hornin – to znamená prakticky neomezenou životnost.

Kde působíme

Zaměřujeme se na Veselí nad Moravou, Velká nad Veličkou, Bzenec, Domanín, Moravský Písek, Javorník, Hroznová Lhota, Kozojídky, Zarazice, Uherský Ostroh a všechny okolní obce a města.