Kamenictví Morávek - Veselí nad Moravou

Kamenictví Morávek

Tomáš Morávek
Zpracování a prodej kamene

Slogan

Nápisní desky

Jsme odborníci v oblasti výroby a instalace nápisních desek. Nápisní deska je důležitým prvkem na hrobě, který přináší osobní identifikaci a vzpomínku na zesnulého. V našem kamenictví se zaměřujeme na vytváření kvalitních a esteticky provedených nápisních desek, které vyjadřují důstojnost a respekt.

Naše nabídka nápisních desek zahrnuje různé druhy materiálů, jako je přírodní kámen, mramor, granit nebo sklo, které se vyznačují odolností vůči povětrnostním podmínkám a dlouhodobému opotřebení. Naše týmy kameníků se pyšní zručností a odborností, které zajišťují precizní provedení a kvalitní zpracování každé nápisní desky.

Jsme připraveni spolupracovat s vámi a pomoci vám při vytváření nápisní desky, která bude individuálně navržena podle vašich požadavků a přání. Můžeme vám poskytnout různé možnosti designu, písma, obrázků a personalizace, abyste mohli vyjádřit jedinečnou památku na vašeho blízkého.

Vaše spokojenost a důvěra jsou pro nás prioritou. Věříme, že naše nápisní desky vám poskytnou důstojný prostředek pro vyjádření lásky a vzpomínky na zesnulého. Pokud máte zájem o nápisní desky nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat.

Kamenictví Morávek – Vaše spolehlivá volba pro kvalitní nápisní desky a památky, které vydrží trvale.

Zpět na seznam

Tvrdý jako žula

Co je to žula?

Žula je důstojný a tradiční materiál trvalé krásy a hodnoty, lidstvem od nepaměti používaného jako stavební i dekorační materiál. Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, vzniklá krystalizací magmatu. Hlavními horninotvornými minerály jsou draselné živce, plagioklas a křemen, slídy (biotit, muskovit), z tmavých minerálů také amfibol a pyroxen. Žula je nejčastěji zbarvena v odstínech šedlé a modrošedé barvy, i když známé jsou například i červené. V kamenické praxi jsou jako žuly často označovány také různé metamorfované horniny (např. ruly, migmatity atd.), jejichž mineralogické složení je podobné žulám, avšak liší se hlavně svou genezí a texturou. Tyto horniny přinášejí do barevně poměrně monotónního světa žul nevídanou barevnou pestrost. Nádherné barvy, jejich mnohdy neuvěřitelné vzájemné kombinace a prokreslení zaručují, že si každý zákazník najde materiál dle svých potřeb a vkusu. Díky svým velmi dobrým fyzikálně mechanickým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu je praktické užití žuly skutečně mnohostranné. Žula se používá jako vynikající stavební materiál – žulové dlažby venkovní i vnitřní, obklady, schodiště, parapety, zavěšené odvětrané fasády, ale také jako surovina pro ušlechtilou kamenickou výrobu – kuchyňské pracovní desky, hřbitovní doplňky, obklady krbů, pomníky, hroby, náhrobky i jako dekorační kámen do interiérů a zahradŽula zvětrává jen velmi pomalu. Teprve až v průběhu x tisíciletí dokáže případně mráz a horko, voda a led narušit pevnost těchto hornin – to znamená prakticky neomezenou životnost.

Kde působíme

Zaměřujeme se na Veselí nad Moravou, Velká nad Veličkou, Bzenec, Domanín, Moravský Písek, Javorník, Hroznová Lhota, Kozojídky, Zarazice, Uherský Ostroh a všechny okolní obce a města.