Kamenictví Morávek - Veselí nad Moravou

Kamenictví Morávek

Tomáš Morávek
Zpracování a prodej kamene

Slogan

Zvířecí pomníky

Jsme odborníci v oblasti výroby a designu památek na domácí mazlíčky. Chápeme, že vaši ztrátu nelze přehlížet, a proto se snažíme vytvořit jedinečné a osobité kamenné pomníky a pomníčky pro psy, kočky, koně a další zvířecí přátele.

Každý domácí mazlíček je důležitou součástí rodiny a zaslouží si trvalou a krásnou památku. Naše kamenické dílny jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi a pracujíme s kvalitními přírodními kameny, abychom vám mohli nabídnout široký výběr designů a stylových možností.

Pomníky naše památky jsou navrženy tak, aby vyjadřovaly jedinečnost vašeho mazlíčka. Můžeme zahrnout jeho jméno, datum narození a úmrtí, a dokonce i jeho fotografii, která připomene všechny ty nezapomenutelné chvíle strávené společně.

Rozumíme, že každý zvířecí přítel si zaslouží zvláštní místo, a proto jsme připraveni vyjít vstříc vašim individuálním požadavkům. Vaše spokojenost a úcta k památce vašeho mazlíčka jsou pro nás nejdůležitější.

Nabízíme kamenné pomníky a pomníčky pro psy, kočky, koně, křečky, morčata, papoušky a další zvířata. Ať už se jedná o malého papouška, oddaného psa či majestátního koně, jsme tu, abychom vám pomohli vybrat a vytvořit památku, která bude vyjadřovat jedinečnost a lásku, kterou jste sdíleli.

Pokud máte zájem o výrobu památky na domácího mazlíčka, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu pro vás, abychom vám poskytli podporu, poradili s výběrem a zajistili, že památka vašeho mazlíčka bude trvalou a krásnou vzpomínkou.

Kamenictví Morávek – Vaše spolehlivá volba pro kamenné památky na domácí mazlíčky, které vyjadřují lásku a úctu.

Zpět na seznam

Tvrdý jako žula

Co je to žula?

Žula je důstojný a tradiční materiál trvalé krásy a hodnoty, lidstvem od nepaměti používaného jako stavební i dekorační materiál. Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, vzniklá krystalizací magmatu. Hlavními horninotvornými minerály jsou draselné živce, plagioklas a křemen, slídy (biotit, muskovit), z tmavých minerálů také amfibol a pyroxen. Žula je nejčastěji zbarvena v odstínech šedlé a modrošedé barvy, i když známé jsou například i červené. V kamenické praxi jsou jako žuly často označovány také různé metamorfované horniny (např. ruly, migmatity atd.), jejichž mineralogické složení je podobné žulám, avšak liší se hlavně svou genezí a texturou. Tyto horniny přinášejí do barevně poměrně monotónního světa žul nevídanou barevnou pestrost. Nádherné barvy, jejich mnohdy neuvěřitelné vzájemné kombinace a prokreslení zaručují, že si každý zákazník najde materiál dle svých potřeb a vkusu. Díky svým velmi dobrým fyzikálně mechanickým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu je praktické užití žuly skutečně mnohostranné. Žula se používá jako vynikající stavební materiál – žulové dlažby venkovní i vnitřní, obklady, schodiště, parapety, zavěšené odvětrané fasády, ale také jako surovina pro ušlechtilou kamenickou výrobu – kuchyňské pracovní desky, hřbitovní doplňky, obklady krbů, pomníky, hroby, náhrobky i jako dekorační kámen do interiérů a zahradŽula zvětrává jen velmi pomalu. Teprve až v průběhu x tisíciletí dokáže případně mráz a horko, voda a led narušit pevnost těchto hornin – to znamená prakticky neomezenou životnost.

Kde působíme

Zaměřujeme se na Veselí nad Moravou, Velká nad Veličkou, Bzenec, Domanín, Moravský Písek, Javorník, Hroznová Lhota, Kozojídky, Zarazice, Uherský Ostroh a všechny okolní obce a města.