Kamenictví Morávek - Veselí nad Moravou

Kamenictví Morávek

Tomáš Morávek
Zpracování a prodej kamene

Slogan

Jednohroby

Jsme odborníci v oblasti výroby a instalace jednohrobů. V naší kamenické dílně se specializujeme na tvorbu jednohrobů, které jsou nejen esteticky příjemné, ale také vysoce funkční a odolné.

Nabízíme široký výběr designů, stylů a materiálů, abyste si mohli vybrat jednohrob, který bude odpovídat vašim představám a požadavkům. Naše zkušené týmy kameníků využívají pouze prvotřídní přírodní kameny a moderní technologie, aby každý jednohrob byl precizně zpracován a splňoval vaše očekávání.

S důvěrou v naše zkušenosti a profesionální přístup vám můžeme zajistit důstojné a trvalé místo pro poslední odpočinek vašich blízkých. V obtížných chvílích ztráty vám poskytneme podporu a zajistíme, že památka vašich milovaných bude vyjádřena s úctou a respektem.

Máte-li zájem o jednohrob nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Jsme tu, abychom vám poskytli konzultaci a pomohli vám vybrat a vytvořit jednohrob, který bude nejen vyjadřovat vaše pocity, ale také bude dlouhodobě krásný a uchová si svou kvalitu.

Kamenictví Morávek – Vaše spolehlivá volba pro jednohroby a trvalé památky.

Zpět na seznam

Tvrdý jako žula

Co je to žula?

Žula je důstojný a tradiční materiál trvalé krásy a hodnoty, lidstvem od nepaměti používaného jako stavební i dekorační materiál. Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, vzniklá krystalizací magmatu. Hlavními horninotvornými minerály jsou draselné živce, plagioklas a křemen, slídy (biotit, muskovit), z tmavých minerálů také amfibol a pyroxen. Žula je nejčastěji zbarvena v odstínech šedlé a modrošedé barvy, i když známé jsou například i červené. V kamenické praxi jsou jako žuly často označovány také různé metamorfované horniny (např. ruly, migmatity atd.), jejichž mineralogické složení je podobné žulám, avšak liší se hlavně svou genezí a texturou. Tyto horniny přinášejí do barevně poměrně monotónního světa žul nevídanou barevnou pestrost. Nádherné barvy, jejich mnohdy neuvěřitelné vzájemné kombinace a prokreslení zaručují, že si každý zákazník najde materiál dle svých potřeb a vkusu. Díky svým velmi dobrým fyzikálně mechanickým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu je praktické užití žuly skutečně mnohostranné. Žula se používá jako vynikající stavební materiál – žulové dlažby venkovní i vnitřní, obklady, schodiště, parapety, zavěšené odvětrané fasády, ale také jako surovina pro ušlechtilou kamenickou výrobu – kuchyňské pracovní desky, hřbitovní doplňky, obklady krbů, pomníky, hroby, náhrobky i jako dekorační kámen do interiérů a zahradŽula zvětrává jen velmi pomalu. Teprve až v průběhu x tisíciletí dokáže případně mráz a horko, voda a led narušit pevnost těchto hornin – to znamená prakticky neomezenou životnost.

Kde působíme

Zaměřujeme se na Veselí nad Moravou, Velká nad Veličkou, Bzenec, Domanín, Moravský Písek, Javorník, Hroznová Lhota, Kozojídky, Zarazice, Uherský Ostroh a všechny okolní obce a města.