Kamenictví Morávek - Veselí nad Moravou

Kamenictví Morávek

Tomáš Morávek
Zpracování a prodej kamene

Slogan

Hřbitovní doplňky

Jsme odborníci v oblasti výroby a prodeje hřbitovních doplňků. Naše kamenictví se specializuje na poskytování širokého sortimentu doplňků, které pomáhají vyjádřit úctu a péči k zemřelým na hřbitově.

V naší nabídce najdete různé druhy a styly hřbitovních doplňků, včetně květinových váz, svícínků, keramických a skleněných ozdob, pomníčků, reliéfů a dalších prvků. Ve spolupráci s našimi zkušenými kameníky vám zajistíme vysokou kvalitu, precizní zpracování a estetické provedení každého doplňku.

Naše hřbitovní doplňky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a dlouhodobému opotřebení. Chápeme, že hřbitov je pro mnoho lidí důležitým místem pro vyjádření lásky a vzpomínky na zesnulého, a proto se snažíme poskytovat doplňky, které jsou vkusné, osobité a přizpůsobené individuálním požadavkům.

Máte-li zájem o hřbitovní doplňky nebo potřebujete poradit při výběru, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme vybrat takové doplňky, které budou odpovídat vašim představám a zároveň budou dlouhodobě krásné a funkční.

Kamenictví Morávek – Vaše spolehlivá volba pro hřbitovní doplňky a vyjádření úcty k zesnulým.

Zpět na seznam

Tvrdý jako žula

Co je to žula?

Žula je důstojný a tradiční materiál trvalé krásy a hodnoty, lidstvem od nepaměti používaného jako stavební i dekorační materiál. Žula (granit) je hlubinná vyvřelá hornina, vzniklá krystalizací magmatu. Hlavními horninotvornými minerály jsou draselné živce, plagioklas a křemen, slídy (biotit, muskovit), z tmavých minerálů také amfibol a pyroxen. Žula je nejčastěji zbarvena v odstínech šedlé a modrošedé barvy, i když známé jsou například i červené. V kamenické praxi jsou jako žuly často označovány také různé metamorfované horniny (např. ruly, migmatity atd.), jejichž mineralogické složení je podobné žulám, avšak liší se hlavně svou genezí a texturou. Tyto horniny přinášejí do barevně poměrně monotónního světa žul nevídanou barevnou pestrost. Nádherné barvy, jejich mnohdy neuvěřitelné vzájemné kombinace a prokreslení zaručují, že si každý zákazník najde materiál dle svých potřeb a vkusu. Díky svým velmi dobrým fyzikálně mechanickým vlastnostem a atraktivnímu vzhledu je praktické užití žuly skutečně mnohostranné. Žula se používá jako vynikající stavební materiál – žulové dlažby venkovní i vnitřní, obklady, schodiště, parapety, zavěšené odvětrané fasády, ale také jako surovina pro ušlechtilou kamenickou výrobu – kuchyňské pracovní desky, hřbitovní doplňky, obklady krbů, pomníky, hroby, náhrobky i jako dekorační kámen do interiérů a zahradŽula zvětrává jen velmi pomalu. Teprve až v průběhu x tisíciletí dokáže případně mráz a horko, voda a led narušit pevnost těchto hornin – to znamená prakticky neomezenou životnost.

Kde působíme

Zaměřujeme se na Veselí nad Moravou, Velká nad Veličkou, Bzenec, Domanín, Moravský Písek, Javorník, Hroznová Lhota, Kozojídky, Zarazice, Uherský Ostroh a všechny okolní obce a města.